?עכבר העיר או עכבר הכפר: איפה תצטלמו הקיץ

2016-05-28_0021Pin IT

הדייט הראשון שלהם היה בבר דייטים הזה בסוף דיזינגוף ואת הקפה הראשון הם שתו יחד בשדרות רוטשילד, על הספסל. כשהוא פגש את אימא שלה בפעם הראשונה הוא איחר – כי היה קשה למצוא חנייה נורמלית בצד שלה של העיר, והיא נורא התעצבנה, אבל חייכה כשהם התחבקו – אפילו שהרגל שנשענה על עמוד החשמל עדיין רעדה.

הם השלימו בגלידריה שלהם על החומות של יפו בשקיעה, והיא הודתה שלמרות הכל – אבא שלה דיי חיבב אותו, והוא ממש התלהב שהוא סיפר על המשק במושב והתעניין בגידולי הגינה. את הנשיקה ההיא בין הסמטאות של נווה צדק היא מעולם לא שכחה, וכתובות הגרפיטי על הקירות של פלורנטין היו המילים שהקריא לעצמו כל פעם שחזר ממנה לדירה שלו, בשנה הראשונה.

הרחובות האפורים של העיר נמלאים בצבעים ופנים של הזוגות שלנו. קרן רחוב אחת מספרת חיבוק של לפני נסיעה ובפינה המוצלת שבין שני בניינים עומד לו עוד סיפור אהבה. כך הופכים קירות בטון גדולים, יומיומיים, כבדים ומשמימים – לתפאורה. הם מצטרפים לחופים כחולים, שבילי עפר מאובקים ופרדסים ירוקים – ואז יחד, תמונה ועוד תמונה, מספרת כל אחת עוד פרק בסיפור שלכם, במסע.

הכוח של שילוב צילומים אורבניים באלבום החתונה שלכם, נולד בעיקר מהיכולת לזהות פרספקטיבה מעניינת בתוך מקומות שחשבנו שהכרנו. קצת כמו לראות את הילדה ההיא הביישנית והשפופה שתמיד ישבה בירכתי הכיתה ואף אחד לא פנה אליה, לא ביקש ממנה אפילו לא מחק – ולדעת, שאם רק נגרום לה ליישר את הגב ולהרים מבט – נגלה עולם שלם משתקף מבעד לעיניה. זה מה שאנחנו עושים בעיר. חושפים את הפינות האפורות, מגלים מחדש את התנועה הבנאלית, מרימים מבט מהרצפה, מאירים פינות חשוכות, מחשיכים פינות מוארות ובוראים אתכם את העיר מחדש. בוחרים להביא נוף עירוני, שהוא חלק מהיום

מחדש את התנועה הבנאלית, מרימים מבט מהרצפה, מאירים פינות חשוכות, מחשיכים פינות מוארות ובוראים אתכם את העיר מחדש. בוחרים להביא נוף עירוני, שהוא חלק מהיום

2016-05-28_0019Pin IT

גם המשימה של צלם בעיר שונה מהצלם בטבע, אבל היא קצת דומה לאומנות מטבח בסיסית; להקפיא ולהפשיר. כך בעצם, מצד אחד, הצילום האורבני מקפיא את התנועה המתמדת. מנסה ללכוד את התנועה והחיות של העיר, את הקצב, את האנשים החולפים, התזוזה, האוטובוסים, הקולות, תערובת הריחות, הצורות המתחלפות, ההילוך הגבוה תמיד – ולתמצת את כל אלו לשבריר לכדי רגע אחד שבו הכל נדום. הזוג כמו מנצח על התזמורת הזאת – שהכול מתקיים בה, ושום דבר לא מתקיים מלבדם.

2016-05-28_0023Pin IT

2016-05-28_0020Pin IT

מהצד השני, בעיר – חייב צלם שיהיה לו גם הכוח להפשיר. אם בצילום ה”מלוכלך”, בתמונה בה הכל צפוף וזז מסביב, אנחנו מקפיאים ולוכדים שברירי צירופי מקרים שמתנקזים יחד – בצילום האורבני ה”נקי” והאדריכלי, הצלם והזוג מנסים, להקשיב לטמפו אחר של הקירות. לראות ולגעת במרקמים שלא חשבנו שיש להם מה לספר. משחקים של מרחק, תפיסה של מרחב, זווית של אור – ממוססים קיר בטון ענק או מגרש חנייה ריק, והופכים אותו לרך, נושם. לחלק מהסיפור שלנו.

2016-05-28_0017Pin IT

יחד עם העניין והגיוון שמספקת לנו העיר, קשה מאוד להתעלם מהקסם הייחודי שמציעים לנו מחוזות ירוקים ופנינות טבע (שמהן לא חסר לנו בארץ ואפשר למצוא אותן בכל מקום, אפילו בתל אביב). לרגע נעלם כל העולם והדבר היחידי שקיים הוא הכאן והעכשיו שלכם, אתם יכולים להנות מהשקט ולהצליח להתחבר לעצמכם ולאהבה שביניכם.

העניין באלבום התמונות שלכם יכול להיווצר גם מהשילוב שבין הטבע הפתוח והמרחב לאהוב – שיוצא מצילומי הטבע המשוחררים – לבין הטוויסט שהעיר מצליחה להביא. בדיוק כמו כשאתם משלבים בחייכם – בורחים לטבע, שם פתאום הרומנטיקה יכולה להשתחרר, הגוף יכול לזוז, הזמן הופך חסר משמעות. וחוזרים לעיר, שמצידה, משלימה את התמונה ומביאה את הגבולות ושבירתם, את המקצב, את הרוטינה ואת הטרוף.

המפגש בין צילומים מסורתיים שמכילים רוך ורומנטיקה של טבע, יחד עם הכוח של הקצב האורבני – מצליחים יחד, כמשלימים זה את זה ונוגעים בכל העולמות, להביא את מכלול הרגעים שהופכים את היום הזה לא רק למיוחד, אלא – לשלכם ובדמותכם.

2016-05-28_0018Pin IT

2016-05-28_0022Pin IT

אז לפני שסוגרים לוקיישנים ליום הצילומים, לפני שמדמיינים את תנוחת החיוך המשפחתית ואת צילומי הריקודים המסוחררים – העשירו את תמונות החתונה בעוד זווית –  חדשה, מעוררת, קצת שונה. יחד עם התמונה בפרדס ולפני שמתמזגים ברכות לתוך קו החוף הרומנטי בשקיעה – תביאו אותה בעוד זווית מפתיעה. שלבו את המסע המשותף שלכם, ממש כמו שנוצר, בין הרחובות והסמטאות העירוניים, דרך טיולים, חופים ומרחבים פתוחים.

כמה שאלות שיעזרו לכם להבין איזה תמונות אמורות להרכיב את אלבום החתונה שלכם

כשאתם נזכרים בדייט הראשון שלכם, זה נראה כמו…

 1. שולחן עם מפה לבנה מגוהצת, קינוח מושלם, מלצרית שצחקנו איתה, גוף תאורה מתוחכם.
 2. נזכרים? ממש מנסה להבין מה קרה אחרי החצי שעה הראשונה. אני זוכרת שהיה שם צ’ייסר וודקה, משהו עם קמפרי, עוד קמפרי. אוף. לא מצליחה.
 3. חוף הים, שקיעה, שמיכת פיקה, רגליים יחפות ובקבוק יין לבן ריק מונח בצד.

המקום שאתם הכי אוהבים לבלות בו יחד…

 1. עומר מילר שמר לנו את השולחן הקבוע גם עכשיו, במסעדה החדשה. אחר כך יוצאים לדרינק ובחמישי מסימים בבלוק, בקטנה.
 2. על המרפסת שלנו ביום שישי לפני הארוחה. רגע של שקט, הוא עם העיתון שלו, אני מיבשת את הלק בהנאה.
 3. לצאת למסיבת טבע ביחד אי שם במדבר, בין זריחה לזריחה

כשבחרתם מקום לחתונה, הכי רציתם:

 1. להתחתן על הגג הכי גבוה בעיר, נושמים את האורות של של כל הבתים מלמעלה ומרגישים שהכל קטן עלינו. בלי הסעות ובלי חפירות. שיהיה קרוב לכולם לחזור שיכורים ברגל.
 2. על החוף – פתוח, לבן, נקי : הכי רומנטי.
 3. בשטח החקלאי של ההורים במושב. כסאות  עץ, גרילנדות, רוקדים יחפים על הדשא.

ת’כלס, איפה תגדלו את הילדים שלכם?

 1. עזבו אותי מהחלומות על הכפר, רוצה מקום שיהיה בו AM:PM מסביבי כל הזמן ושבשביל לראות סרט לא נצטרך לחכות אחרי כולם. לא עוזב את העיר.
 2. קרית אונו. כמעט כמו תל אביב – וממש לא פתח תקווה.
 3. ההורים כבר שריינו לנו יחידה בהרחבה של הקיבוץ ואנחנו רשומים לגן עדנה, יש שם פינת חי מדהימה. מחכים לאישורים אחרונים.

איך נראה בית החלומות שלכם?

 1. משטחי בטון חשוף עם נגיעות עיצוב של פלדה וזכוכית, רהיטי מעצבים ושטיחים ברבריים שסחבתם אתכם במזוודה מהטיול האחרון במרוקו, מהחלון נוף מושלם על מרכז תל אביב.
 2. רהיטי קש, קירות לבנים חלקים וגדולים, אגרטל מוזהב על שולחן זכוכית וכמה קקטוסים שמפוזרים בפינות חמד בבית.
 3. פרקט מעץ גושני, קיר לבנים בסלון עם קמין עצים אמיתי, גינה גדולה שבה אתם מגדלים את התבלינים והפירות שאתם אוכלים ביום יום.

סכמו את מספרי התשובות שבחרתם:

5-8 נקודות – אין ספק שאתם טיפוסים אורבניים, בחרתם להתחתן במקום אורבני ואתם מרגישים הכי טוב שיש בסביבת בניינים, כבישים ותנועה אין סופית של עוברים ושבים. צילום בלוקיישנים בעיר המשלבים אדריכלות וחיי העיר יתאימו בול ליום החתונה שלכם.

9-12 נקודות – את טיפוס עירוני והוא נולד בכפר? העיר תמיד בועטת וקורצת, אבל אין כמו להתמסר לטבע, לחופש, למרחב? כולנו רוצים להיות גם וגם. לא לוותר על כלום ולהצליח להגיע לתוצר מושלם. ככה גם באלבום התמונות שלכם בו העניין האמיתי נוצר מהשילוב שבין הטבע הפתוח והמרחב לאהוב – שיוצא מצילומי הטבע המשוחררים – לבין הטוויסט שהעיר מצליחה להביא. בדיוק כמו שאנחנו מנסים לשלב בחיים – בורחים לטבע, שם פתאום הרומנטיקה יכולה להשתחרר, הגוף יכול לזוז, הזמן הופך חסר משמעות. וחוזרים לעיר, שמצידה, משלימה את התמונה ומביאה את הגבולות ושבירתם, את המקצב, את הרוטינה ואת הטרוף.

13-15 נקודות – הטבע קורא לכם. אתם טיפוסים שמתחברים לרומנטיקה ולקלאסיות של הטבע, הירוק בעיניים עושה לכם טוב, והשקט והרוח הם האווירה שתתאים ביותר ללוות את צילומי הזוג שלכם.

 

Share to:|Twitter|Pinterest|Facebook|Email